Zmiany barwnikowe na skórze podczas stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam, czy jest to możliwe aby stosowanie tabletek antykoncepcyjnych powodowało zmiany barwnikowe na skórze jak w ciąży? Mam na myśli zmianę zabarwienia warg sromowych większych, ich opuchnięcie, linię czarną..chyba niemożliwe jest by dwa tygodnie po stostunku widoczne już były takie objawy gdy test robiony dnia 13 był negatywny? Hormon przy takich objawach byłby już wykrywalny?Powtórzę go jutro, ale strasznie się martwię. Partner zakończył poza mną,po dość długim czasie, nie w ostatniej chwili.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Warto powtórzyć test. Myślę iż stosowanie antykoncepcji nie wpłynęło na pojawienie się zabarwienia w tych okolicach.