Zmiany bliznowate w szczycie i górnym polu płuca prawego

Wizyta za tydzień,bardzo proszę o interpretacje Rtg klatki piersiowej:Zmiany bliznowate w szczycie i górnym polu płuca prawego,zgrubienia przyoskrzelowe ocharakterze przewlekłym w dolnych polach płucnych,zrosty od przodu klatki piersiowej.Płuca bez zagęszczeń miąższowych,Jamy opłucnowe wolne.Wielkość serca i duże naczynia w normie.Czy konieczny antybiotyk,czy pomogą tu bańki ?Mam 74 lata i nie chciała bym brać antybiotyków.Za odpowiedź serdecznie dziękuję i czekam.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza, po badaniu będzie można określić najbardziej odpowiednie postępowanie,

OPis sugeruje zmiany zapalne - leczenie zależy od tego jakie są objawy - infekcja ?
Zmiany w szczycie płuca mogą być następstwem przebytej w przeszłości gruźlicy.
W razie wątpliwosci wskazane wykonanie TK klatki piersiowej