Zmiany bliznowate w szczycie i górnym polu płuca prawego
Wizyta za tydzień,bardzo proszę o interpretacje Rtg klatki piersiowej:Zmiany bliznowate w szczycie i górnym polu płuca prawego,zgrubienia przyoskrzelowe ocharakterze przewlekłym w dolnych polach płucnych,zrosty od przodu klatki piersiowej.Płuca bez zagęszczeń miąższowych,Jamy opłucnowe wolne.Wielkość serca i duże naczynia w normie.Czy konieczny antybiotyk,czy pomogą tu bańki ?Mam 74 lata i nie chciała bym brać antybiotyków.Za odpowiedź serdecznie dziękuję i czekam.

KOBIETA, 74 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza, po badaniu będzie można określić najbardziej odpowiednie postępowanie,
OPis sugeruje zmiany zapalne - leczenie zależy od tego jakie są objawy - infekcja ?
Zmiany w szczycie płuca mogą być następstwem przebytej w przeszłości gruźlicy.
W razie wątpliwosci wskazane wykonanie TK klatki piersiowej