Zmiany degeneracyjne krążka międzykręg. L5/S1 w postaci spłaszczenia, skrócenia czasu relaksacji T2
Proszę o interpretację wyniku MR Zmiany degeneracyjne krążka międzykręg. L5/S1 w postaci spłaszczenia, skrócenia czasu relaksacji T2 oraz uwypuklenia typu "bulging". Wykazano również drobne zmiany zwyrodnieniowe krawędzi trzonów i stawów międzykręgowych. Całość zmian patologicznych prowadzi do nieznacznego ucisku struktur wewnątrzkanałowych. Ogniska obrzęku i zwyrodnienia tłuszczowego szpiku kostnego w sąsiedztwie blaszek granicznych trzonów na poziomie L5/S1, w przebiegu zmian degeneracyjnych.

KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe.