Zmiany hiperintensywne w obrazach T2-zależnych w istocie białej obu półkul mózgu

badanie MR głowy - liczne zmiany hiperintensywne w obrazach T2-zależnych w istocie białej obu półkul mózgu, niektóre mają tendencję do zlewania się. Część jest umiejscowiona okołokomorowo niektóre podkorowo. Ponadto zmiany podnamiotowe w tylnej części mostu po stonie lewej. Ciało modzelowate nie jest zwężone, obraz MR jest najbardziej typowy dla zmian demielinizacyjnych - o co chodzi?

Należy zgłosić się z tym wynikiem do lekarza neurologa celem dalszej diagnostyki, pozdrawiam