Zmiany kształtu twarzy po leczeniu ortodontycznym

Czy po wyprostowaniu zębów twarz mi się poszerzy lub wydłuży, czy zmieni swój kształt?

Witam!
Wiele zależy od tego,czy wada ortodontyczna dotyczy tylko zębów,czy również twarzy... Jeśli zęby są stłoczone(zachodzą na siebie) i z tego powodu podjęte jest leczenie ortodontyczne,to raczej nie obserwuje się zmiany rysów twarzy! Natomiast przy wadzie związanej z przesunięciem względem siebie szczęki i żuchwy (przodozgryz,tyłozgryz,zgryz otwarty)leczenie ort.na pewno zmieni nieco twarz-np.broda przesunie się do przodu lub do tyłu,a twarz skróci lub wydłuży....Pozdrawiam.