Zmiany nastroju, samookaleczanie i lęk przed przyszłością u 15-letniej siostry

Moja15letnia siostra ma od dluzszego czasu hustawki nastroju jest ciagle smutna i nagle wesola.zamyka sie w domu i nie chce wyjsc mowi ze jest jej okropnie zle czasami.potrafi sie samookaleczac z nerwow i robi glupie rzeczy ciagle boi sie przyszlosci to z dnia na dzien robi sie gorsze.mama nie chce isc do psychologa a ja nie wiem jak jej pomoc to ma zwiazek z jej stanem psychicznym czy z dojrzewaniem?ale mi sie wydaje ze to nie od dojrzewania.prosze o porade co mamy robic

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy ośrodek zajmujący się terapią rodzin i skorzystać przynajmniej z konsultacji.
Jeżeli rodzice nie wyrażą chęci na takie wspólne spotkania, to siostra sama może podjąć psychoterapię (przy wyrażonej zgodzie rodziców).