Zmiany neurologiczne a pogorszenie wzroku

Witam, Trafilam 3 lata temu do okulisty, gdyż stan mojego wzroku się znacznie pogorszyl. Lekarz zauważył niepokojące zmiany i zlecił tomografie oka oraz zrobienie pils widzenia. Wyszlo ze mam nieznaczna patologię. Miałam wykonany pomiar ciśnienia i lekarz stwierdził ze może to być zmiana jaskrowa. Od tamtej pory mam krople obniżające ciśnienie i zawsze mam w normie. Jednak okulista zastanawia sie czy to nie sa jednak zmiany neurologiczne. Stąd moje pytanie jakie są to zmiany, ich przyczyny bo o jaskrze dużo jest napisane a tych informacji nie mogę doszukać, a dostalam skierowanie na dodatkowe badania pod kątem neurologicznym, czy to na przykład uszkodzenie nerwu wzrokowego przez stan zapalny? Proszę o odpowiedź.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Prawdopodobnie okulista obawia się zmian wtórnych do podwyższonego ciśnienia śródgałkowego {jaskry} i to te schorzenia chce wykluczyć. Pozdrawiam.