Zmiany o charakterze grudkowym na penisie

Witam! Mam 24 lata i jestem aktywny seksualnie. Problem dotyczy zmiany skórnej spodniej części napletka. Jest to grudka znajdująca się bezpośrednio w skórze i jej średnica wewnętrzna jest szacowana na ok. 3mm. Jest twarda, ma barwę białą, nie boli, nie swędzi i sprawia wrażenie ciała obcego, dlatego ma się ochotę wycisnąć zawartość. Prawdopodobnie zmiana powstała w wyniku zabliźnienia się tkanki po opuchniętym mieszku włosowym, w który wrastał włos, w efekcie golenia miejsc intymnych. Nie wiem z jakim lekarzem mógłbym się skontaktować w celu diagnozy i leczenia. Proszę o informację. Pozdrawiam, Rafał

Lek. Marta Hat

Witam! Najczęściej zmiany o charakterze grudkowym nie mają poważnej przyczyny. Opisywana przez Pana zmiana jest najprawdopodobniej związana z obecnością mieszka włosowego z gruczołem łojowym, jest to zmiana fizjologiczna i nie wymag leczenia. Wśród zmian grudkowych częsty jest także mięczak zakaźny (zwykle zmiany mnogie), czy brodawki (charakter zakaźny). Należy jednak pamiętać, że po opisie nie można dokładnie ocenić charakteru zmian. Ważne, aby obejrzał ja specjalista - lekarz dermatolog, który wykluczy inne schorzenia. Warto zaznaczyć, że wizyta u dermatologa nie wymaga skierowania. Pozdrawiam