Zmiany obustronne ciemieniowo-skroniowe w wyniku badania EEG

Dwa lata temu miałem badanie eeg które zlekceważyłem, wyniki odłożyłem do szafy. Mam orzeczenie w tych wynikach o zmianach obustronnych ciemnieniowo skroniowych w postaci grup fal theta oraz pojedynczych fal ostrych występujących napadowo. Co to znaczy? Co powinienem?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W zasadzie samotny wynik EEG nie świadczy o niczym, dokładniej mówiąc na jego podstawie nie można diagnozować choroby. Oczywiście jasne jest iż obraz nie BYŁ WTEDY ( było to przecież dwa lata temu) prawidłowy i badanie wskazywało na okresową patologiczną aktywność fal mózgowych mogącą sugerować napady padaczkowe, jednak tak jak wspomniałem wcześniej należy interpretować objawy a nie wynik EEG.