Zmiany polipowate błony śluzowej w zatoce szczękowej

Prosze o interpretacje wyników i z czym może wiązać się zwrot: "zmiany polipowate błony śluzowej..." Opis: Przyścienne zgrubienia błony śluzowej zatok szczękowych grubości 3mm ze zmianami polipowatymi błony śluzowej zachyłka zębowatego lewej zatoki szczękowej srednicy 15mm. Odcinkowe zgrubienia błony śluzowej komórek sitowia. Zatoka czołowa i klinowa prawidłowo powietrzne. Obustronnie zwężone swiatło kompleksów przewodowo- ujściowych. Przegroda nosowa symetryczna. Małżowiny nosowe bez zmian.
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, Zmiany polipowate błony śluzowej zatok są najczęściej spowodowane przewlekłym stanem zapalnym. Same w sobie nie są niebezpieczne, ale mogą się powiększać, powodując dolegliwości bólowe i niedrożność zatok. Z wynikiem badania proszę udać się do laryngologa, w zależności od umiejscowienia zmian i wywiadu zaproponowane zostanie leczenie.