Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zmiany skórne i biegunka po zjedzeniu orzeszków

3 dni temu zjadłam orzeszki ziemne paczkowane z przeceny.w ten sam dzień wieczorem zauważyłam krostki które zaczęły się pojawiać i strasznie swędzieć(przypominaja ukąszenie komara). Na drugi dzień z rana dostałam biegunki. od tamtej pory czuję sie gorzej. Wstaje z bólem brzucha. Pare razy zamiast kału miałam bardzo jasno żółty śluz. Dzisiaj przy załatwianiu się zobaczyłam kawałki orzeszków i mam temp.34,6. Czy możliwe że mam na nie uczulenie?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Jak leczyć alergię?

Szacuje się, że na choroby alergiczne cierpi prawie 15 mln Polaków. Jakie są skuteczne metody walki z tą dolegliwością, tłumaczy prof. Piotr Kuna, alergolog.

Szanowna Pani!
Objawy mogą być spowodowane alergią na orzeszki ziemne. Ważny jest wywiad: czy wcześniej jadła Pani orzeszki i pojawiały się takie objawy? Czy jest Pani uczulona na inne produkty?
Polecam wyeliminowanie orzeszków z diety. Jeśli są one alergenem, kolejne spożycie może obfitować w cięższe objawy. Proszę udać się do lekarza POZ lub alergologa.

0
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Opis objawów i powiązanie ich ze spożyciem orzeszków, które sa jednym z najbardizej alergogennych produktów może na to wskazywać. Należałoby przeprowadzić testy prowokacyjne, aby mieć pewność.

0

Witam.

Opisane objawy mogą wskazywać na uczulenie. Orzechy należą do wyjątkowo silnie alergizujących pokarmów. Proszę rozważyć wizytę w poradni alergologicznej. Popularnym środkiem doraźnym na alergię jest wapno, oczywiście jeśli nie istnieją u Pani jakieś przeciwwskazania do jego stosowania. W razie wątpliwości proszę skontaktować się z lekarzem.

Pozdrawiam

Położna, która pracuje na oddziale położniczym w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy