Zmiany skórne po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, od 10 lat zażywam tabletki antykoncepcyjne Rigevidon w ciągu tego okresu próbowałam 4 razy odstawić tabletki niestety nie udało mi się głównie przez trądzik. Naprawdę byłam bliska załamania. Miałam pryszcze na całej twarzy,plecach,rękach, były naprawdę ogromne, dlatego za każdym razem wracałam do tabletek i problem mijał.Za 2 tygodnie kończę ostatnie opakowanie, powód:zmiany na szyjce macicy, wirus HPV,pękające naczyńka na nogach. Jak przygotować to tego tzw. "wysypu" dziękuję.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proponuje peeling oczyszczający twarz oraz wzmożoną higienę twarzy.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.