Zmiany torbielowate trzustki typu IPMN

Witam serdecznie. Bardzo proszę o poradę. U mojej mamy wykryto zmiany torbielowate trzustki typu IPMN. Wykonano kolejne kontrolne EUS uwidaczniając IPMN głowy i trzonu trzustki o wymiarach 30x34 mm (poprzednio 30x31 mm) i 17x10 mm (poprzednio 10x9 mm) z cechami wysokiego ryzyka. Lekarze z Katowic widzą tylko jedno rozwiązanie - usunięcie całej trzustki wraz z dwunastnicą i kawałkiem żołądka. Lekarz mówił, że mama ma w sobie bombę. W rozpoznaniu na wypisie ze szpitala napisano: wewnątrzprzewodowy brodawkowaty guz produkujący śluz - IPMN. Wykluczono komórki rakowe poprzez markery i inne badania z krwi. Czy jest w Polsce wykonywane leczenie w np. Postaci wprowadzania antybiotyku poprzez przewód trzustkowy lub laparoskopowe leczenie w takich przypadkach ? Dodam, ze wyniki wykazały również zagrzybienie organizmu (candida famata, obecnie sprawdzane jest czy występuje również lambria). Podejrzewane jest, że to grzyby mają się tam całkiem dobrze (opinia innego lekarza) który również wykluczył komórki rakowe i jest za tym aby szukać specjalisty w dziedzinie trzustki. Zanim dojdzie do operacji chcielibyśmy mieć pewność, że nie ma innej możliwości.

Szanowna Pani w świetle aktualnej wiedzy taka operacja może przynieść najwiecej korzyści i uchronić mamę przed rozwojem raka trzustki