Zmiany ulegające wzmocnieniu pokontrastowym w wątrobie
Proszę o interp. wyniku TK: -dwie zmiany ulegające wzmocnieniu pokontrastowym w wątrobie: jedna wykazuje dynamikę przepływu kontrastu jak naczyniak (16x11 mm) druga o nietypowym dla naczyniaka przepływie kontrastu( o śr. 10 mm) - do oceny w MR - ślad płynu okołowątrobowo -stenoza proksymalnego odcinka pnia trzewnego

KOBIETA, 58 LAT ponad rok temu
Małgorzata Panek
65 poziom zaufania
W badaniu opisywane są dwie zmiany. Jedna prawdopodobnie to naczyniak - najczęstszy nowotwór łagodny wątroby, nie wymagający leczenia, a jedynie obserwacji. Charakter drugiej zmiany jest niejasny, dlatego radiolog sugeruje wykonanie rezonansu magnetycznego.
Proszę zgłosić się z wynikiem badania do lekarza, który na nie Panią skierował. On pokieruje dalszą diagnostyką.
Pozdrawiam