Zmiany w odbytnicy i esicy u 31-latki

Badanie kolonoskopowe wykazało zmiany w odbytnicy i esicy, opis mikroskopowy wskazuje stan zapalny w fazie aktywnej (wykluczono CU, Crohna, inne NZJ), badania immunohisto. wykazały komórki CD3 , CD20 ,CD68 ,S100 ,CD1a- z objawów to bóle brzucha, wzdęcia, naprzemienne zaparcia i biegunki, stolec z dużą ilością śluzu oraz domieszką krwi (żywoczerwona /raz jest jej dużo, raz trochę/). Na co może wskazywać wynik? Chłoniak? Histiocytoza? Stan zapalny (jaki?)? dodam, że mam zdiagnozowaną Histiocytozę węzłów chłonnych krezki jelita cienkiego i było podejrzenie, że zmiany w jelicie grubym to LCH ale w wyniku CD1a jest (-). Tak więc co to może być???

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Pani przypadek wymaga konsultacji z doświadczonym gastroenterologiem.