Zmiany w odcinku C znacznie zaostrzone po wypadku komunikacyjnym

Czy zmiany, w odcinku C znacznie zaostrzone po wypadku komunikacyjnym, niżej przedstawione kwalifikują się do leczenia operacyjnego? Obniżenie i dehydratacja zwyrodnieniowa kr. m-r C5/C6 i mniej C4/C5. C4/C5 tylna pośrodkowa protruzja kr. m-k(pęknięty pierścień włóknisty). Rdzeń kręgowy. "spłaszczony". C5/C6 tylna , szeroko postawna wypuklina kr. m-k z prawoboczną protruzją tego krążka. Po str. prawej kompresja prawego korzenia C5...Stenozę kanału kr. pogłębiają zm. zwyrodnieniowe w st. m-k.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.