Zmiany w odprowadzeniach czołowo-skroniowo-potylicznych

Dawid 8 lat.w Eeg wyszły zmianyw odprowadzeniach czołowo-skroniowo-potylucznych oraz czołowo-centralno-ciemieniowo-potylicznych po stronie prawej a także niesynchroniczne po stronie lewej pod postacię fal wolnych 4-6/sek o ampl.100-120uV trwających1,5 sekund niekiedy występujących obustronnie.po zakończeniu FS obecne są w w/w okolicy serie złożone z nietypowych zespołów ostra-fala wolna o ampl 100-150uV oraz poj.iglica-fala 100-150uV. dziecko będzie miało rezonans. czego się spodziewać po Eeg?

Magdalena Mroczek

Witam, badanie eeg zinterpretuje najlepiej neurolog. Często na podstawie eeg nie da się ustalić diagnozy i w tym celu wykonywany jest rezonans.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rzeczywiście zapis ten jest nieprawidłowy i może sugerować epilesję. Nie można jednak diagnozować choroby jedynie na podstawie objawów.