Zmiany w psychice u alkoholika

Mój były mąż jest alkoholikiem. Wystąpiły u niego zmiany w psychice: jest prześladowany przez szpiegów z którymi rozmawia, czasami bardzo głośno i agresywnie, myśli i mówi tylko o przeszłości. Nastąpiło pogorszenie, nie myje się, chodzi brudny, cały czas toczy ze sobą rozmowy( nawet w kościele, do którego ostatnio nagminnie chodzi, chociaż jest ateistą). Mówi szybko i niezrozumiale. Obawiamy się z dziećmi, że coś sobie zrobi, zresztą głośno o tym mówi. Z dnia na dzień sytuacja się pogarsza.
KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu

Kiedy należy zgłosić się do psychiatry?

Depresja bardzo utrudnia funkcjonowanie osoby w środowisku zawodowym, społecznym i prywatnym. Trzeba wiedzieć, kiedy jest moment na zgłoszenie się do specjalisty. O tym opowiada lekarz Zofia Antosik.

Dr Ewa Bujoczek Psycholog, Gliwice
36 poziom zaufania

W opisywanej sytuacji warto żeby dowiedziała sie Pani o możliwość przymusowego leczenia męża. Leczenie przymusowe jest możliwe jeśli osoba stwarza swoim zachowaniem zagrożenia dla siebie lub innych. W opisywanej przez Pania sytuacji zachodzi takie prawdopodobieństwo. Warto zatem starać się przymusowe leczenie męża.

0

Z opisu wynika, że u męża wystąpiły objawy psychozy. Istnieją bezwzględne wskazania do leczenia psychiatrycznego, prawdopodobnie w warunkach szpitalnych. Sytuacja jest poważna, proszę nie zwlekać z podjęciem odpowiednich kroków. Do psychiatry nie jest wymagane skierowanie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy