Zmiany w tylnym obszarze mózgu

witam ciagle boli mnie glowa i niemoge spac po nocach ,poszlam na eeg i wyszlo mi ze mam zmiany w tylnym obszarze mozgu,lekarka polecila mi tomografie ale jestem w ciazy i niemoge teraz jej wykonac ,ciagle mdleje trace przytomnosc i to ciagle pieczenie glowy ,co mam robic czy czekac az urodze i dopiero isc na tomografie?prosze o odpowiedz na e-maila bardzo mi zalezy na fachowej opini

Małgorzata Panek

W przypadku tak nasilonych objawów może być konieczne wykonanie tomografii komputerowej głowy mimo ciąży lub też zastąpienie jej rezonansem.
Proszę poinformować o ciąży lekarza, który skierował Panią na tomografię oraz skonsultować się z ginekologiem prowadzącym Pani ciążę. Zdecydują oni czy konieczne jest wykonanie tego badania przed ukończeniem ciąży.
Pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, jeżeli jest Pani w ciąży to proszę niestety poczekać do jej rozwiązania i wtedy udać na badanie. Można ewentualnie zamiast tomografii wykonać rezonans magnetyczny, który nie jest przeciwwskazany w ciąży. Pozdrawiam.