Zmiany włókniste w obrębie płuc a możliwe przyczyny

Przy okazji enteroklizy TK wykryto u mnie drobne zmiany włókniste w segmentach przypodstawnych płuc obustronnie. Od prawie roku męczy mnie ucisk i duszność w klatce piersiowej w pozycji stojącej o zmiennym natężeniu. Czy to ma coś wspólnego? Wcześniej pulmonolog (z powodu w/w objawów) zlecał TK klatki i spirometrię i nie znalazł żadnych powodów do niepokoju, twierdząc, że wyniki są w porządku. Jak to możliwe, że zwłóknienie wyszło na enteroklizie a nie na TK klatki? Czy to coś groźnego?

Aleksander Ropielewski

W sytuacji prawidłowych badań czynnościowych i brak zmian obrazoych w TK, nie ma powodu do niepokoju, jednak sugeruję kontakt z pulmonologiem.