Zmiany włókniste w płucu i zrosty w wyniku RTG płuc

CO TO OZNACZA ODEBRAŁAM WYNIKI Z RTG?ZMIANY WŁÓKNISTE W SZCZYCIE PRAWYM.MIĘKKI GUZEK 9,3MM OBWODOWO W POLU ŚRODKOWYM PŁUCA PRAWEGO.KĄTY PRZEPONOWO-ŻEBROWE SPŁYCONE-ZROSTY?NIEWIELKA ILOŚĆ PŁYNU?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wykryte zmiany włókniste w płucach mają najczęściej charakter pozapalny. Opisywany guzek wymaga dalszej diagnostyki w celu ustalenia jego etiologii.