Zmiany włókniste w szczycie płuca lewego, płuca prawidłowo rozprężone, zachowany rysunek zrębowy

Witam! w KT klatki piersiowej z podaniem kontrastu napisano: zmiany włókniste w szczycie płuca lewego,płuca prawidłowo rozprężone,zachowany rysunek zrębowy,świerzych zmian naciekowych nie stwierdza się,wnęki płuc prawidłowe naczyniowe. wg mnie to te zmiany włókniste powinny budzić niepokój,ponieważ odczuwam duszności,szybko się męczę,łatwo się przeziębiam ,często mam szczekający kaszel i chrypkę. Proszę o odpowiedż,czy mam powody do niepokoju.

Zmiany włókniste są pozostałością po przebytych wcześniej zapaleniach. Opisane dolegliwości nie mają związku z opisanymi zmianami w TK klatki piersiowej. Wskazana konsultacja z pulmonologiem