Zmiany włóknisto-bliznowate przywnękowo w płucu

Witam. Co oznaczają sporadyczne zmiany włóknisto-bliznowate przywnękowo w dolno-przyśrodkowanej części płuca lewego. poza tym płuca bez istotnych zmian ogniskowych, wnęki naczyniowe, lewa z drobnymi, bliznowatymi zaciągnięciami. przepona wolna. serce nie powiększone w wymiarze poprzecznym. nieznacznie uwypuklony pień płucny

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania może wskazywać na zmiany pozapalne. Zwracam także uwagę na anomalię budowy pnia płucnego, możliwe iż mamy tu do czynienia z blaszką miażdżycową.