Zmiany wytwórcze na krawędziach powierzchni trzonów i w stawach
Mężczyzna 45lat złamanie trzonu L1. MR wykazało: lordozę lędźwiową spłyconą,krążek m-k L5/S1 z cechami obniżenia wysokości i sygnału,zmiany wytwórcze na krawędziach powierzchni trzonów i w stawach m-k,trzon L1 o obniżonej wysokości bardziej przedniej o o złamanych górnej i dolnej blaszce granicznej o prawidłowym sygnale,tylna wypuklina krążka L4/5 z modelacją worka oponowego,tylno-lewoboczna przepuklina krążka L5/S1 z modelacją worka oponowego i zwężeniem lewego stożka. Proszę o wyjaśnienie

MĘŻCZYZNA, 45 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. W tej sytuacji należy zgłosić się do neurochirurga. Zmiany opisywane w badaniu mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczny jest zabieg operacyjny choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację. Złamanie wymaga kontroli obrazowej.