Zmiany z siatkówce oka i plamka w polu widzenia

Witam, w wieku 18 lat zauważyłam u siebie dziwną przypadłość - otóż w lewym oku pojawił się mroczek centralny, przez którego nie widziałam. Lekarz wykonali badania m.in. OCT, angiografię, erg. Stwierdzono ostre zapalenie nabłonka barwnikowego, przepisano E*** i objawy ustąpiły. Teraz mam 24 lata i niestety objawy powróciły w tym samym oku, dodam że od czasu do czasu czułam dziwny ból oka lewego oraz cierpię na częste bóle głowy (nie wiem czy ma to związek z tą chorobą). Zgłosiłam się do lekarza okulisty, który zbadał dno oka i potwierdził moje obawy. Zapisał krople do oczu Y***. Zastanawia mnie czy nie powinnam wykonać większej ilości badań, po wcześniejszym rozpoznaniu zostałam skierowana do Kliniki Okulistycznej w Poznaniu, gdzie byłam leczona, teraz nie, a nie ukrywam, że boję się, że mogę stracić wzrok.

Witam!

Rozumiem Pani obawy, ale jest Pani pod stała opieką specjalistyczna. Niemniej jednak podczas wizyty kontrolnej po zastosowanym leczeniu proszę zasugerować swoje obawy i poprosić o kontrolne badanie OCT, tym bardziej ze jest to nawrót. Dlatego teraz proponowałabym tez stalą okresową kontrole okulistyczną, z pomiarem ciśnienia wewnatrzgałkowego (ze względu też na te częste bóle głowy) jak również ze szczegółowa oceną dna oka.

Pozdrawiam serdecznie