Zmiany zwyrodnieniowe a MR kręgosłupa
Proszę o zalec-leczn MR-kręgosłlędźw: lordozalędźwspłyc. Zm zwyr krążkmiędzykręg k mk - L4/L5,L5/S1dehydrat Szerpodstaw małe wypukl k mk -L2/L3 L3 L4 spłyc otwory m-kręg szer.podst. wypukl L-4 L5 z lateraliz na str. pr, pogrub więzadeł żółtych stenoza kanału kręg wym. /ap 7,5mm/ z modelow pr korzenia nerwu rdzeniowL5 i zwęż pr otworu mk. Lewobwypukl kmk L5/S1 modelująca lewy korzeń nerwu rdzenS1w zachył boczn Otwory międzykr. spłyc. Zmiany zwyrodn Modic1 w trzon L4,L5 iS1stożek rdz kanał bz

KOBIETA, 69 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na współistnienie patologii o charakterze zwyrodnieniowym oraz przeciążeniowym wynikających z nadmiernej eksploatacji kręgosłupa. Ucisk na struktury nerwowe w tym worek oponowy może powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe w kończynach dolnych lub nawet w wyższych partiach ciała. Najczęściej oprócz bólu pojawiają się drętwienia, zaburzenia czucia i parestezje. Konieczna jest w tym przypadku konsultacja z neurochirurgiem.