Zmiany zwyrodnieniowe w postaci osteofitów na krawędziach trzonów w środkowym odcinku
Witam. Odebrałam wynik RTG. Opis badania. Przewężenie krążka międzykręgowego C3-C4 poza tym kręgosłup szyjny w normie. Zmiany zwyrodnieniowe w postaci osteofitów na krawędziach trzonów w środkowym odcinku kręgosłupa piersiowego. Drętwienie małego palca u lewej ręki, mrowienie.

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.