Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w postaci zaostrzeń oraz drobnych wyrośli kostnych na krawędziach trzonów
Proszę o interpretację wyniku RTG kręgosłupa szyjnego.Zniesiona lordoza odcinka szyjnego.Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w postaci zaostrzeń oraz drobnych wyrośli kostnych na krawędziach trzonów.Obniżenie wysokości przestrzeni m/kręgowej na poziomie C4/C/5,C5/C6.Wysokość trzonów oraz pozostałych przestrzeni m/kręgowych zachowana. Drętwieją mi ręce,mam zaburzenia równowagi i uczucie że jeden keg ociera się o drugi.Jakie powinno być moje dalsze postępowanie ?

KOBIETA, 56 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.