Zmienne nastroje, wahania wagi, płaczliwość

Witam Od jakiegos czasu mam strasznie zmienne nastroje, jestem bardzo placzliwa i smutna, niechetnie robie cokolwiek, wszystko mnie denerwuje. Nadzwyczaj denerwuja mnie inni ludzie. Nie potrafie sie do nich usmiechac, udawac zainteresowania ani z nimi rozmawiac. Nie znosze dzieci. Przez ostatnie 3 lata przytylam 16 kg. Mam wrazenie ze to wszystko sie poglebia. Wizyta u psychiatry nie wchodzi w gre, czy sa jakies sposoby zeby sobie z tym samemu poradzic?

Witam, skoro psychiatra nie wchodzi w grę to proponuję kilka wizyt konsultacyjnych u psychoterapeuty, który dokona diagnozy Pani stanu psychicznego i wskaże dalszą drogę postępowania. Jest wiele niepokojących informacji w Pani opisie, proszę pozwolić sobie pomóc.Pozdrawiam

Dzień dobry!

Wszystkie objawy, które Pani opisuje, wskazują na konieczność konsultacji lekarskiej - także psychiatrycznej oraz psychologicznej (a oprócz tego np. endokrynologicznej) - i wykonanie badań diagnostycznych. Nie wspomina Pani, z jakich powodów wizyta u psychiatry "nie wchodzi w grę", serdecznie polecam jednak pokonanie tych przeszkód.

Pozdrawiam!

Dzień dobry,

Przez 3 lata Pani sposoby na "radzenie sobie samej" zawiodły, więc może warto jednak rozważyć podjęcie leczenia u specjalistów ?
Proszę udać się do lekarza psychiatry, który po zbadaniu Pani zaproponuje najlepszą dla Pani metodę/formę leczenia (farmakoterapia i/lub psychoterapia).