Zmienność nastrojów u 25-letniej osoby a myśli samobójcze

Witam! Mam 25lat i mam problem ze zmiennością nastrojów, jednego dnia jestem pełna życia, mogę zrobić wszystko a drugiego dnia nie mam ochoty wstawać z łóżka i mam myśli samobójcze, w oby dwóch przypadkach mam problem ze spaniem, zaczyna mnie to już męczyć czy powinnam udać się do specjalisty? Trwa to już u mnie trochę czasu a te zmienności nastrojów mam w przeciągu kilku godzin/dni. .

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
Sugerowałabym udać się do poradni zdrowia psychicznego lub psychiatry. Lekarz będzie mógł dokonać diagnozy różnicowej i podjąć kroki w kierunku odpowiedniego leczenia farmakologicznego lub terapii. Pozdrawiam

Dzień dobry, jeżeli problem ciągnie się od dłuższego czasu zachęcam do wizyty u lekarza psychiatry w celu diagnozy, warto ją również pogłębić o diagnozę psychologiczną w kierunku przyczyn depresji. Pozdrawiam.