Zmineralizowanie zębów ósemek

Czy ósemki są gorzej zmineralizowane niż pozostałe zęby stałe? Jeśli tak z czego to wynika?

Lek. Edyta Golonka

Nie są gorzej zmineralizowane tylko zaniedbane z powodu utrudnionej higieny.

zęby ósme są tak samo zmineralizowane jak pozostałe zęby w łuku. U niektórych wydają się słabsze - ponieważ długo wyrzynają się, trudno je doczyścić co wiąże się z tym, że w już "wychodzących" zębach może pojawić się próchnica.