Zmniejszenie dawki antydepresantu

Dzień dobry, od tyg biorę lek antydepresyjny na nerwicę lękową. Po 3 dniach zmniejszyłam sobie dawkę leku z 30 mg na 15 mg,ponieważ strasznie dużo spałam i dostałam silnej derealzacji. Czy mam odstawić lek bądz zwiększyć dawkę leku? Proszę o opinie,ponieważ mój psychitara przyjmnie mnie dopiero za 2 tyg.

Witam Panią,

Zaburzenia lękowe nie stanowią bezwzględnego wskazania do terapii lekami przeciwdepresyjnymi, a podstawowym sposobem terapii tej dysfunkcji jest psychoterapia. Nie pisze Pani jaki lek został u Pani wprowadzony, mogę jedynie domyślać się na podstawie podanej dawki. Jesli to pierwsze dni terapii, to nic nie stanie się jeśli nawet przez dwa tygodnie będzie Pani stosować połowę dawki terapeutycznej. CZęsto leki przeciwdepresyjne wprowadza się stopniowo ( przez pierwsze 7-14 dni stosując połowę dawki docelowej). Ma to na celu właśnie uniknięcie działań niepożądanych leku. Proszę zapytać Pani lekarza prowadzącego o ew. psychoterapię- jaki rodzaj byłby dla Pani najbardziej wskazany i gdziemogłaby Pani taką psychoterapię podjąć.

Pozdrawiam!