Zmniejszenie przejrzystości płuca prawego

prosze o interpretacje -zmniejszenie przejrzystosci płucaprawego ze wzmozeniem rysunku srodmiazszowego co odpowiada zmniana zapalnym cechy niewielkiego odcinkowego rozdecia w gornych polach obu płuc
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wynik proponuję skonsultować z lekarzem zlecającym badanie. Ma on całą Pani historię choroby przez co dużo łatwiej wnosić na temat opisywanych zmian. Nie mniej jednak obraz badania nie przemawia za groźnymi patologiami. Tak jak jest to napisane jest to najprawdopodobniej wynik przebytych infekcji i procesów zapalnych w obrębie miąższu płucnego.