Zmniejszenie wrażliwości żołędzi penisa po stosowaniu maści sterydowej

Problem dotyczy zakażenia żołędzi prącia.Lekarz stwierdził,że występują nadżerki,maceracja - zapisał maść sterydową. Stosowałem ją z przerwami kilka miesięcy, 3 x dziennie z uwagi na odpornośc na zastosowane leczenie i nawracanie zmian.Martwi mnie zmniejszenie wrażliwości żołędzi na dotyk i bodźce,cierpi przez to moje życie seks. gdyż doznania są niesatysfakcjonujące, a orgazm upośledzony, czy ta znieczulica może być powodem długotrwałego stosowania maści sterdyowych.Czy da się coś z tym zrobić?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rzeczywiście objawy mogą być wynikiem długotrwałego leczenia. Zwykle unika się stosowania preparatów sterydowych na tą okolicę. Jednakże czasem istnieje po prostu taka potrzeba. Dyskomfort powinien stopniowo minąć.