Zmniejszona lordoza lędźwiowego odcinka kręgosłupa u 38-latki

Zmniejszona lordoza lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Lewostronne skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego z rotacją trzonów. Nawarstwienia kostne krawędzi trzonów, nierówności blaszek granicznych trzonów i przebudowa zwyrodnieniowa szpiku trzonów typ 1/2 wg Modica na poziomie L4/L5 i L5/S1. Dehydratacja i zwyrodnieniowe obniżenie wysokości krążka m/k L3/L4. Krążki m/k L1/L2 i L2/L3 w normie. Na poziomie przestrzeni m/k L3/L4 tylnoboczna, lewostronna wypuklina jm krążka m/k do ok. 4mm z uciskiem worka oponowego ,zwężeniem zachyłków bocznych kanału kręgowego i od dołu otworów m/k Na poziomie L4/L5 tylnoboczna, lewostronna, nawrotowa wypuklina jm krążka m/k do ok.4,5mm z uciskiem worka oponowego, lewego korzenia nerwowego,zwężeniem zachyłków bocznych kanału kręgowego i od dołu otworów m/k. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach m/k powodują ograniczenie światła kanału kręgowego i otworów m/k i uciskają worek oponowy. Na poziomie L5/S1 tylna, centralnoboczna, prawostronna wypuklina jm krążka m/k do ok.5mm ze zwężeniem zachyłków bocznych kanału kręgowego i otworów m/k z modelowaniem korzeni nerwowych i uciskiem worka oponowego. W kanale kości krzyżowej widoczne są torbiele okołokorzeniowe o przekroju ok.14m x 28mm na poziomie S2 - S3. Rdzeń kręgowy w zakresie badania bez zmian ogniskowych.Prosze o interpretację wyniku nadmienię że mam niedowlad lewej nogi i bóle promieniujace od pośladków do palcu obu nóg czy jest wskazanie do kolejnej operacji

Szanowna Pani, nie interpretuję wyników badań przez internet, proszę udać się do lekarza prowadzącego