Znaczenia lasera siatkówkowego po operacji zaćmy

Jaką rolę spełnia laser siatkówkowy i w jakim czasie po operacji zaćmy należy go wykonać ? Z poważaniem Adam

Witam. Z faktu wykonania operacji zaćmy bez istniejących innych chorób oczu nie ma wskazań do lasera siatkówkowego. Czasami po wykonaniu operacji zaćmy ze względu na pojawiające się wtórne zmętnienie tylnej torebki soczewki (PCO) stosuje sie laser YAG w okresie ok. 9 mies od zabiegu operacyjnego zaćmy. pozdr. Barnyk K.