Znaczna lewoboczna rotacyjna skolioza pogranicza
w wyniku badania rtg napisano znaczna lewoboczna rotacyjna skolioza pogranicza Th/L oraz w odcinku lędzwiowym kręgosłupa, zwężenie tarczy m-k L5-S1 co to oznacza bo nie bardzo rozumiem.

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na chorobę zwyrodnieniowe kręgosłupa. Jeżeli nie ma silnie wyrażonych dolegliwości bólowych wskazane jest jedynie postępowanie zachowawcze -ćwiczenia. W innym wypadku wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem.