Znaczne zmiany obrzękowe w trzonach kręgowych L2, L3

Otrzymał wynik rezonansu i są dwie sprawy ,które mnie niepokoją.Znaczne zmiany obrzękowe w trzonach kręgowych L2,L3.W odcinku L4/L5 owalna ograniczona przestrzeń płynowa o wymiarach ok 19x6x27 mm.O czym to może świadczyć.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Trudno na podstawie niepełnego opisu wnioskować co jest powodem w/w nieprawidłowości. Obrzęk to wynik stanu zapalnego - możliwe iż wynika z ucisku, zwyrodnienia infekcji itp. Owalna przestrzeń to najprawdopodobniej torbiel. Warto skonsultować się z neurochirurgiem.