Znaczne zmiany obrzękowe w trzonach kręgowych L2, L3
Otrzymał wynik rezonansu i są dwie sprawy ,które mnie niepokoją.Znaczne zmiany obrzękowe w trzonach kręgowych L2,L3.W odcinku L4/L5 owalna ograniczona przestrzeń płynowa o wymiarach ok 19x6x27 mm.O czym to może świadczyć.

KOBIETA, 50 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Trudno na podstawie niepełnego opisu wnioskować co jest powodem w/w nieprawidłowości. Obrzęk to wynik stanu zapalnego - możliwe iż wynika z ucisku, zwyrodnienia infekcji itp. Owalna przestrzeń to najprawdopodobniej torbiel. Warto skonsultować się z neurochirurgiem.