Znaczne zwężenie przestrzeni międzykręgowej
Witam oto wyniki RTG kregosłupa: kręgi L3 L4 L5 nieznacznie zrotowane w lewo. wyprostne ustawienie odcinka lędzwiowego. znaczne zwężenie przestrzenie międzykręgowej L5-S1. bol jedynie jest odczuwalny gdy stoje, boli tylna lydka i kostka. przyjmowała Dexawen Olfen 75 i Milgamma N . PROSZE O INTERPRETACJE

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opisywane zmiany zwykle mają dwojaki charakter. Pierwsza ich składowa to choroba zwyrodnieniowa stawów kręgosłupa, potocznie nazywana zwyrodnieniem oraz druga składowa czyli przeciążenie krążków międzykręgowych. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.
Pozdrawiam