Znamię łojowe na twarzy

Posiadam znamię łojowe na twarzy koło nosa. Chcialabym je usunac najlepiej laserem co2, bo przeczytalam ze daje on najkepsze efekty estetyczne. Czy znamie nie zezlosliwieje? czy istnejei takie ryzyko przy usuwaniu laserem? Gdzie najlepiej to zrobic w Krakowie? Czy ktoras z tutejszych klinik chirurgii plastycznej oferuje taki zabieg?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Znamię łojowe jest ( na tym etapie) niezłośliwą zmianą nowotworową. Im mniejsze tym łatwiej go usunąć w tym techniką o której Pani wspomina. Zawsze istnieje ryzyko przeobrażenia się w zmianę złośliwą. Warto aby przed zabiegiem obejrzał to dermatolog. Można wtedy także usyzkac informację na temat odpowiedniej kliniki.

Znamię nie zezłośliwieje jeśli usunie je Pani w jakikolwiek sposób też laserem. Proszę wpisać w przeglądarkę: laser medycyna estetyczna Kraków, a znajdzie Pani liczne ośrodki medyczne zajmujące się usuwaniem laserowym znamion w Krakowie.

Znamię koniecznie należy skonsultować z chirurgiem plastycznym. Brodawki łojotokowe są to zmiany łagodne, natomiast przy usuwaniu jakiegokolwiek nowotworu (nawet łagodnego) za pomocą lesara nie możliwości przebadania preparatu pod mikroskopem i 100% weryfikacji, dlatego też nie można zagwarantować czy zabieg był radykalny (tzn. czy zmiana nie odrośnie) i czy była to zmiana łagodna, a zatem nie wiemy czy nie zezłośliwieje. Najbezpieczniej usunąć zmianę chirurgicznie u doświadczonego chirurga, następnie zgodnie z zaleceniami pielęgnować ranę i bliznę tak aby była jak najmniej widoczna, w ostateczności bliznę skorygować laserem.
Pozdrawiam,
Joanna Jędrys