Znęcanie psychiczne alkoholika nad rodziną

Witam, jestem córką alkholika a moja mama jest osobą bezradną i naiwną. Zneca sie nad nią psyhicznie a niekiedy i fizycznie. Chcialam spytac co jako córka moge zrobic w tej sprawie ? udac się do mopsu bądz na policje? myslalam o tzw.niebieskiej karcie ale nie wiem czy to cos pomoze. Najlepszy bylby rowód ale ja tego za mamę nie moę zrobic . Prosze o jakąs wskazówkę, odpowiedz. Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Jest Pani w trudnej sytuacji, ponieważ często najbliższa rodzina alkoholika jest toksycnzie uzależniona od niego i mimo świadomości o złym postępowaniu i traktowaniu przez alkoholika nie podejmuje kroków w tym kierunku. Tak jak Pani napisała najwłaściwszym wyjściem jest w pierwszej kolejności kontakt z niebieską linią, gdzie fachowo pryzotowani psychoterapeuci podpowiedzą zarówno najwłaściwsze postępowanie prawne jak i przygotują Panią psychicznie do rozmowy z mamą,, aby ją również przekonać do konieczności zmiany. Przede wszystkim prosze nie zapominać, że prawo i instytucje państwa sa po Pani stronie. Kontakt z MOPS-em i policją również jest właściwym krokiem jednak należy isę liczyć z możliwością natknięcia się na osobę mniej empatyczną.

Witam,

Dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy Ośrodka Interwencji Kryzysowej, który to udzieli Pani osobiście wsparcia w tej trudnej dla Pani sytuacji, posiada również zaplecze specjalistów, którzy są w stanie pomóc Pani mamie jako ofierze przemocy oraz poradzą krok po kroku jak postąpić wobec ojca, któremu znęcanie się należy jak najszybciej uniemożliwić. Z pomocy specjalistów ostatecznie jeśli wyrazi zgodę będzie mógł skorzystać sam sprawca, nie tylko jako tzw. przemocowiec ale również jako uzależniony.

Pozdrawiam serdecznie,

Małgorzata Mazurek

Dzień dobry,

Może SAMA się Pani udać do np.: Poradni Leczenia Uzależnień, gdzie bliscy osoby uzależnionej mogą uzyskać odpowiednią pomoc.