Znieczulenie ogólne i leczenie stomatologiczne

Dzień dobry mam takie pytanie bo się panicznie boje stomatologa i jak mam usiąść na fotelu to już mi się słabo robi a nie wspomnę o zabiegu to już całkiem to co w takim przypadku państwo robią bo naprawdę się boję stomatologa jedyna metoda poddania się leczenia stomatologicznego to jest znieczulenie ogólne ale teraz pytanie czy taka metoda znieczulania jest bezpieczna powiem szczerze że jeszcze nigdy w życiu nie miałem w taki sposób robionego zabiegu stomatologicznego z góry dziękuje i pozdrawia

Znieczulenie ogólne stosuje się w skrajnych przypadkach, kiedy jest konieczność leczenia wielu zębów i pacjent nie współpracuje. Jeśli u Pana sprawa dotyczy pojedynczego zęba to można zastosować premedykację jak przed znieczuleniem ogólnym. To jednak wymaga ustalenia szczegółów ze stomatologiem. Trzeba wypisać receptę a Pan na zabieg musi przyjechać z kimś do opieki, gdyż po takich lekach nie wolno prowadzić pojazdów.