Znieczulenie podczas porodu

Witam, mam pytanie, ponieważ za 2 tygodnie będę rodzić. Chodzi mi o to, czy przy naturalnym porodzie dostaje się znieczulenie? Bo przy cesarskim cięciu dostaje się miejscowe prawda? Nie wiem jak to jest przy naturalnym. A czy za takie znieczulenie się płaci czy nie? Z góry dziękuję.

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Można podać znieczulenie również w trakcie porodu siłami natury. Należy przy tym pamiętać, że nie w każdym momencie porodu można je wykonać - maksymalnie do 8 cm rozwarcia. Jest to znieczulenie zewnątrzoponowe, czyli "do kręgosłupa". Zwykle trzeba za nie zapłacić. Znieczulenie do cięcia cesarskiego jest zazwyczaj podpajęczynówkowe - też "do kręgosłupa".

Pozdrawiam serdecznie!