Znieczulenie The Wand w stomatologii

Witam, chciałam się zapytać czy znieczulenie the wand w stomatologi na prawdę nie powoduje odrętwienia twarzy? I czy dzieje się tak dzięki innym lekom czy aparatura powoduje ten komfort?

Ani jedno ani drugie , urządzenie sterowane mikroprocesorem podaje znieczunie pod odpowiednim ciśnieniem i w odpowiednim tempie i to tylko zwiększa komfort znieczulenia , używa się tych samych igieł i tych samych środków co w innych technikach , zakres znieczulenia zależy od miejsca podania anestetyku a nie urządzenia , sprawny lekarz tak samo znieczula karpulą ręcznie jak i urządzeniem do znieczuleń ,jedyną przewagą stosowania tego urządzenia jest możliwość podania znieczulenia śródwięzadłowo - można wytworzyć większe ciśnienie potrzebne do pokonania oporu ozębnej , przez to region znieczulenia jest ograniczony do robionego zęba , jednak mogą występować dolegliwości bólowe po zaprzestaniu działania anestetyku - coś za coś

Polecam bezbolesne znieczulenie THE WAND.
THE WAND to nowoczesne, sterowane komputerowo systemy do bezbolesnego podawania znieczuleń stomatologicznych. System składa się z małego komputera i specjalnej końcówki. Samo podawane znieczulenie odbywa się manualnie – lekarz stomatolog przykłada końcówkę do dziąsła pacjenta i pod kontrolą mikroprocesora podaje lek znieczulający w takim tempie aby tkanki mogły na bieżąco wchłaniać podawany płyn. Znieczulenie trwa ok. 3 min. a komputer cały czas informuje o kolejnych etapach przenikania leku do tkanek i kontroluje proces aplikacji – tempo podawania oraz ciśnienie.
Dodatkowo natychmiast po zakończeniu aplikacji tkanki są już znieczulone, można przystąpić do zabiegu. Efekty znieczulenia nie przenoszą się na całą twarz, gdyż znieczulenie THE WAND umożliwia znieczulenie ściśle wybranego obszaru – np. jednego zęba i najbliższej jego okolicy, bez zbędnego znieczulanie dalej położonych tkanek miękkich Ta metoda znieczulenia nie naraża pacjentów na uczucie odrętwienia twarzy.