Znieczulenie w miejscu stanu zapalnego

Mam zapalenie gruczołu potowego . Miałam robiony raz zabieg gdzie chirurg wbił mi znieczulenie centralnie w miejsce stanu zapalnego był to ból nie do zniesienia.Teraz boję się iść na taki zabieg.Czy są jakieś inne metody znieczulenia?

Witam,
Srodki znieczulenia miejscowego nie dzialaja w srodowisku zapalnym a wiec srodek taki podany w miejsce gdzie jest zapalenie po prostu nie zadziala.
Inne metody znieczulenia sa zalezne od miejsca gdzie jest zapalny gruczol.

Witam!
Naprawdę w sam środek stanu zapalnego? Nie jest to właściwe działanie wg mnie, ale nie jestem chirurgiem, więc się nie wypowiadam na ten temat. Oczywiście istnieje jeszcze krótkie znieczulenie dożylne ogólne.
Pozdrawiam.