Znieczulenie wargi po ekstrakcji ósemki

Po ekstrakcji siódemki robionej 21 godzin temu wciąż utrzymuje mi się znieczulenie wargi od jedynki do siódemki. Warga nie jest tak silnie zdrętwiała jak przy zabiegu, ale wciąż odczuwam w niej mrowienie i dotyk czuję tylko tak jakby w połowie... Pamiętam, że dentysta podał mi podwójną dawkę znieczulenia, bo po jednej odczuwałam ból, ale czy to normalne, że jeszcze trzyma? Co to może oznaczać? Co mam robić? Proszę o pomoc...

Sądzę,że wszystko jest OK i potrzebuje Pani tylko trochę czasu na dojście do normalności.O objawach po zabiegu decyduje nie ilość znieczulenia,a miejsce jego podania -blisko nerwu,do nerwu..Nie zaszkodzi wizyta kontrolna.

Witam serdecznie,
Jednym z powikłań mogących wystąpić po zabiegu usunięcia zębów jest podrażnienie lub porażenie nerwu. Częściowa (niecałkowita) utrata czucia w opisywanym obszarze wskazuje właśnie na takie powikłanie. W większości przypadków czucie wraca do 6 miesięcy, uspokajam jednak, że najcześciej w przeciągu 2 tygodni.
Jeśli nie ma innych objawów, to można wstrzymać się z wizytą kontrolną. Warto przy wszystkich podrażnieniach nerwu zażywać witaminy z grupy B (complex). Przyspieszają one regenerację nerwu.