Zniekształcenie płytki granicznej górnej trzonu L3 z obecnością dość dużego guzka Schmorla

Proszę o interpretacje wyniku TK kręgosłupa lędźwiowego:Na poziomie L5/S1 centralne wypuklenie krążka międzykręgowego na ok 4mm do światła kanału kręgowego.Na poziomie L4/L5 niewielkie okrężne wypuklenie krążka na ok3mm poza zarys sąsiadujących trzonów.Obniżenie krążka L2/L3 bez cech wypadania.Zniekształcenie płytki granicznej górnej trzonu L3 z obecnością dość dużego guzka Schmorla. W jego sąsiedztwie torbielka wielkości ok.9mm. Wizyta dopiero za 1,5m-ca a bardzo się denerwuje, z góry dziękuje
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania wskazuję na współistnienie choroby zwyrodnieniowej oraz zmian wynikających z przeciążenia kręgosłupa. Nieprawidłowości te mogą powodować dolegliwości bólowe i wykluczenie z normalnego życia na długie tygodnie.Torbiel , o której mowa najprawdopodobniej jest wynikiem odczynowej reakcji zapalnej. Oczywiście ten stan trzeba skonsultować z neurochirurgiem. Być może konieczny będzie zabieg. Przydatna może okazać się także rehabilitacja.