Zniekształcona perspektywa w okularach na astygmatyzm?

Witam serdecznie. Wyrobiłam nowe okulary. Podczas badania, oprócz mojej stałej już wady krótkowzroczności (-5,5 oraz -6,5) stwierdzono również astygmatyzm (-0,5 i -0,75). Po nałożeniu okularów widzę niektóre przedmioty z zakłóconą perspektywą, np. pod pewnym kątem garnek ma kształt owalny zamiast regularnego kola, a kwadrat wydaje się przypominać bardziej trapez. Dodam, że nie chodzę w okularach cały czas ale na przemian z soczewkami (soczewki są tylko na krótkowzroczność). Czy takie widzenie jest w porządku?

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

W tej sytuacji najpewniej będzie powtórzyć badanie refrakcji po porażeniu akomodacji. Ewentualnie może wystarczy dokładnie ustalić osie cylindrów, tak by obraz nie był zniekształcony. Proponuję zatem udanie się do lekarza okulisty.
W soczewkach kontaktowych tak mały cylinder nie jest brany pod uwagę.

Pozdrawiam serdecznie.