Zniesienia lordozy z tendencją do wygięcia kifotycznego w opisie MR

Od czego zacząć leczenie Opis MR odcinka szyjnego kręgosłupa.Oś długa kręgosłupa szyjnego nieprawidłowa-zniesienia lordozy z tendencją do wygięcia kifotycznego. Krążek między kręgowy C5/6 jest miernie obniżony i wykazuje cechy umiarkowanie zaawansowanej dehytracji.Tworzy on podwięzadłową wypuklinę centralno lewoboczną która wraz z nawarstwieniami kostnymi na tylnych krawędziach trzonów uciska worek oponowy na gł. 5mm, w tylnej części C6 ognisko o cechach wysepki sklerotyzacji .Kobieta 46 lat

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Wskazana jest konsultacja u neurochirurga lub ortopedy - lekarz oceni dalsze postępowanie.