Zniesienie fizjologicznej Iordozy lędźwiowej
Witam.MRI: Zniesienie fizjologicznej Iordozy lędźwiowej.Tarcza m-kręgowa L4/L5 zmieniona degeneracyjnie.Na poziomie L4/L5 szerokopodstawna dokanałowa protruzja tarczy m-kręgowej z cechami pęknięcia pierścienia włoknistego w części tylnej,z zmniejszeniem przedniej przestrzeni płynowej worka oponowego i światła otworów m-kręgowych, bardziej prawego.Na poziomie L5/S1 widoczne uwypuklenie tarczy m-kręgowej bez zmniejszenia przedniej przestrzeni płynowej worka oponowego i światła otworów m-kręgovvych.

MĘŻCZYZNA, 40 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.